• KARNEVAL NA ĽADE

• Mesto Krompachy pozýva na Karneval na ľade. V nedeľu 14. januára 2024 so začiatkom o 15.00 hod.

Nasaď si masku, obuj korčule a ukáž sa všetkým na ľade.

• ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

• Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy,

prajeme Vám šťastný a úspešný nový rok 2024. Nech je naplnený hlavne zdravím, pokojom, radosťou, láskou a dobrými vzťahmi.

• OZNÁMENIE O RIADITEĽSKOM VOĽNE

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Maurerova 14, Krompachy v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon / a o zmene a doplnení  niektorých zákonov  udeľuje   dňa   22. decembra 2023 (piatok) riaditeľské voľno pre deti materskej školy a žiakov 1. - 9. ročníka z dôvodu vysokej chorobnosti detí/žiakov a pedagogických zamestnancov. Prevádzka školskej jedálne a školského klubu detí  bude zatvorená.

• VIANOČNÝ POZDRAV

• Vianočné sviatky ako i Nový rok sú už pred dverami a my Vám prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov, pevné zdravie  a všetko dobré nech Vás sprevádza v novom roku 2024.

To Vám želá Mgr. Dagmar Lučanská, riaditeľka školy a kolektív zamestnancov školy.

vyučovanie dňa 22.12.2023 (piatok) bude končiť žiakom na 1. stupni 4. vyučovacou hodinou a žiakom na 2. stupni 5. vyučovacou hodinou.  Prevádzka školského klubu detí bude do 15,30 h zabezpečená.

• ZDOBENIE VIANOČNÝCH STROMČEKOV

• Dnes 14.12.2023 sme sa zúčastnili milej akcií v našom meste Krompachy.

Baví nás tvoriť, vymýšľať, výstrihovať, lepiť jednoducho sme kreatívni.

Stromčeky sme vyzdobili a hneď sme išli rozdať Vianočnú poštu. Veľmi milo nás všade privítali a za Vinš aj sladkú odmenu dali. Takto povzbudení aj so sladkou tortou sme sa vrátili do školy, kde sme sa podelili aj s ostatnými spolužiakmi. Chutila nám veľmi a už sa tešíme na zajtrajšie trhy.

• POZVÁNKA DO NÁŠHO STÁNKU

• Vážení rodičia, milí žiaci a priatelia školy, prinášame Vám malú ukážku výrobkov, na ktoré sa môžete tešiť už zajtra, na vianočných trhoch v stánku našej školy, kde nájdete omnoho širšiu ponuku. S láskou ich pre Vás vlastnoručne vyrobili žiaci, rodičia a aj učitelia.Tešíme sa na Vás!

• VIANOČNÉ TRHY

• Milí rodičia, žiaci a priatelia našej školy,

srdečne Vás pozývame na vianočný predaj výrobkov, ktoré pripravili žiaci, rodičia a učitelia našej školy.

Vďaka Vašej štedrosti sa nám podarilo z minuloročného výťažku zakúpiť špičkový digitálny fotoaparát pre potreby školy.

Príďte nás podporiť aj tento rok. Ďakujeme!

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

• V 34. ročníku školského kola olympiády v anglickom jazyku najlepší žiaci z jednotlivých skupín súťažili vo viacerých disciplínach.

Písomná časť bola zameraná na čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, gramatikua slovnú zásobu. V dialógu žiaci opisovali, ako pomáhajú chrániť životné prostredie. Príbeh podľa obrázka ukázal tvorivosť žiakov a ich schopnosť používať minulý čas. Hodnotila sa plynulosť, komunikačná spôsobilosť, jazyková úroveň , rozsah slovnej zásoby a jej použitie.

8. - 9. ročník: 10 súťažiacich žiakov
            1. A. Geročová - 9.A
            2. F. Šupík – 9. B
            3. S. Köhlerová – 8.A

5. - 7. ročník: 10 súťažiacich žiakov
            1. D. Buc – 7.A
            2. I. Cukerová – 5.B
            3. S. Kuruc -7.A

• PRERUŠENÁ PREVÁDZKA V MATERSKEJ ŠKOLE

• Vedenie školy oznamuje, že z dôvodu nezlepšenia sa situácie a nárastu chrípkového ochorenia v materskej škole so súhlasom RÚVZ v Spišskej Novej Vsi a zriaďovateľa školy, bude prevádzka materskej školy prerušená od 12.12.2023 do 15.12.2023, aby sa zabránilo šíreniu respiračného ochorenia a deti sa mohli dôkladne preliečiť. Daná situácia nás mrzí. Prevádzka materskej školy začne 18.12.2023

• KOLEKCIA OBLEČENIA - školský eshop je otvorený

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej ste sami rozhodli. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope:

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 13.12. 2023. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR.

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• VZÁJOMNÉ OBDAROVANIE v ŠKD 3

• Náš adventný kalendár v ŠKD 3 je veľký. Aj keď sme pripravili veľkú darčekovú krabicu na naše darčeky bola malá. Náš tohtoročný adventný kalendár je o vzájomnom obdarovaní.

Doniesli sme s detičkami hračky a predmety, ktoré chceme posunúť ďalej kamarátom v našej klubárskej skupine. Každý deň si jedno dieťa vytiahne hračku alebo iný predmet.

Tak si vzájomne urobíme radosť tým, čo dovtedy tešilo iného kamaráta. Moment prekvapenia ...

• DIVADELNÉ PREDSTAVENIE V PREŠOVE

• Žiaci 1. až 5. ročníka sa zúčastnili predstavenia s názvom Ako išlo vajce na vandrovku v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Predstavenie bolo plné zaujímavých udalostí, hlbokých myšlienok ale aj veselých piesní.

Užili sme si vianočnú atmosféru mesta Prešov a odnášame si hodnotný kultúrny zážitok.